Thursday, September 28, 2023

Xiaomi 13 Ultra gerçekten gerekli mi?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Geçen ay Xiaomi yeni 13 serisini tanıtmıştı. Leica ile birlikte geliştirdikleri kameralarıyla öne çıkan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri oldukça ilgi gördü. Öte yandan Çinli üretici, amiral gemisi serisine yeni ve üst düzey bir model eklemeye hazırlanıyor.

Xiaomi 13 Ultra ne gibi farklılıklar sunabilir?

Xiaomi, Çin’de yeni modellerini tanıtıyor ve önümüzdeki ay dünya çapında piyasaya sürmeyi planlıyor. 27 Şubat’ta düzenlenecek MWC 2023 etkinliği ile 13 Serisi uluslararası lansmanı yapılacak. Gelen bilgilere göre Xiaomi, 13 Ultra’nın kılıflarını bir ay sonra kaldıracak.

Xiaomi 13 Pro’nun hemen ardından 13 Ultra’nın tanıtılması bazı soru işaretlerini gündeme getiriyor. Bir amiral gemisinin sunabileceği tüm özellikleri zaten içinde barındıran 13 Pro’ya kıyasla 13 Ultra’nın ne gibi farklılıklar sunacağı merak konusu.

Xiaomi 13 kutu açılımı!  Türkiye'de bir ilk!

Xiaomi 13 kutu açılımı! Türkiye’de bir ilk!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, yeni amiral gemisi serisini tanıttı. Xiaomi 13 kutu açılımı sizlerle.

Karşılaştırıldığında, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12S Ultra’dan 7 ay önce piyasaya sürüldü. Örneğin 12 Pro, Snapdragon 8 Gen 1 ile gelirken Ultra, güncellenmiş 8+ Gen 1 ile donatılabilir. Aynı zamanda 12S Ultra, Xiaomi’nin Leica ile iş birliği yaptığı ilk telefon oldu. Bu nedenle iki model arasında önemli bir kamera farkı da bulunuyordu.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda 12 Pro ve Ultra modelleri arasında ciddi farklar olduğunu söylemek kolay. Nisan ayında piyasaya çıkacak potansiyel bir 13 Ultra modelinin ne gibi farklılıklar sunabileceğinden emin değiliz.

Mevcut Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinde halihazırda en yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemciler ve Leica ile birlikte geliştirilen kamera teknolojisi bulunuyor. Ayrıca 13 Pro modelinde 12S Ultra’dan tanıdığımız periskop yakınlaştırma işlevi de bulunuyor.

Yine de 13 Ultra’nın başka bir model olarak ne gibi yenilikler sunabileceği tartışılmaya oldukça açık. Henüz Snapdragon’dan yeni bir işlemci haberi gelmese de Xiaomi 13 Ultra’nın yeniliklerini merakla bekliyoruz. Peki Xiaomi 13 Ultra’nın sunduğu yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents