Saturday, September 30, 2023

YouTube Music, yeni bir Karaoke özelliğine kavuşuyor!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Önde gelen müzik platformlarından biri olan YouTube Music, son dönemde kendine eklediği yeni özelliklerle önemli bir yol kat etti. Menü ve arayüzünde birçok değişikliğe uğrayan müzik platformu, yapay zekaya da kavuştu. YouTube Music kullanıcıları artık karaoke yapabilir.

YouTube Music öne çıkan şarkı sözleri

YouTube, bir süredir bazı kullanıcılarına sunduğu Casting UI üzerinden şarkı sözlerini canlı olarak yayınlıyor. Yenilikle birlikte kapak resmi, şarkı adı ve sanatçı artık ekranın merkezi yerine sağ tarafına taşınırken, kayan şarkı sözleri ekranın solunda ve ortasında yer alıyor.

A Reddit kullanıcısı YouTube tarafından tespit edilen yeni özellik, YouTube TV uygulamasıyla birlikte sunuluyor. Beyaz zemin ile işaretlenen şarkı sözleri ekranda kaymaya devam ettikçe kullanıcının arka plan görüntüsü bulanıklaşarak arayüzün temelini oluşturmaktadır.

Kullanıcı tercihlerini önemseyen yeni YouTube Music özelliği!

Kullanıcı tercihlerini önemseyen yeni YouTube Music özelliği!

YouTube Music’in yeni radyo özelliği ortaya çıktı. Kullanıcılar artık en sevdikleri türlerdeki şarkıları birleştirebilir.

YouTube Music’in yeni özelliği ile şarkının söz yazarları, şarkı bittiğinde aynı şekilde ekranda görünüyor. Sözlerin yer almadığı durumlarda ise YouTube Music’in eski temayı tercih ettiği belirtiliyor.

YouTube Music son zamanlarda şarkı sözlerine odaklanıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına yaptığı ankette ‘şarkı sözlerinde iyileştirmeler’ seçeneğine yer veren şirket, bu konuda yeni adımlar atacağının sinyallerini vermişti.

YouTube, yeni özelliğini henüz geniş çapta tanıtmadı. Bu özellik sayesinde YouTube Music kullanıcıları şarkılara daha iyi eşlik edebiliyor. İlerleyen zamanlarda bu özelliğin mobil versiyonda da olması bekleniyor.

YouTube Müzik, yeni özelliği ile kullanıcılarına karaoke yapma imkanı sunuyor. Peki, YouTube Music’in getirdiği yeni akıcı şarkı sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents