Saturday, September 23, 2023

YouTube Music’in yeni karaoke arayüzü tanıtıldı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Bir Reddit kullanıcısının yeni YouTube Music güncellemesini telefonunda paylaşmasıyla YouTube Music’in yeni karaoke arayüzü ortaya çıktı.

Spotify, müzik dinleme sektöründe yıllardır tahtında yer alsa da YouTube Music artık oldukça iyi bir konuma sahip. YouTube Music, katılmak için bir dizi Spotify özelliğini düzenledi ve yenisini ekliyor.

YouTube Music’in zaten bir şarkı sözleri bölümü vardı. Ancak yeni ortaya çıkan özellik Spotify’ınkiyle aynı.yaşayan metinlerözelliği, şarkı sözlerini şarkıda göründükleri gibi parlatan karaoke tarzı bir arayüz sunar.

YouTube Music’e canlı şarkı sözü arayüzü geliyor

Bir Reddit kullanıcısı, cihazında YouTube Music alt dizini altında görünen bu şarkı sözü arayüzünü keşfetti ve Chromecast Ultra ile Pixel 6 Pro’dan Yansıtıldı. Resimde de gördüğümüz gibi özellikler şu şekilde:

  • Apple Music ve Spotify şarkı sözleri arayüzüne çok benzer,
  • Arka plan, bulanık ve albüm kapağında yakınlaştırılmış,
  • Şarkının başında, kapak resmi, sözsüz olarak ekranın ortasındadır. Ardından kapak resmi sağa kayar ve şarkı adı + sanatçı adı görünür. Sonunda soldaki sözler görünmeye başlar,
  • Söz yazarları şarkının sonunda görünür,
  • Şarkı sözü yoksa, ekranın ortasında yalnızca kapak resmi, şarkı adı ve sanatçı adı görünür.

Ancak söz konusu Reddit kullanıcısı u/PmMeYourChromebookplatformun başka bir yerinde paylaşılan görüntüleri ve popüler teknoloji haber sitesinde paylaşmaktan nedense hoşlanmadı. 9to5google’ın yazarı hakkında bildikleriniz lanetli.

ALAKALI HABERLER

Spotify’ın rakibi YouTube müziği 80 milyon kullanıcıyı geçti: üçüncü en büyük müzik platformu oldu

Bilmediği şey ise internette paylaşılan bir görselin paylaşıldığı andan itibaren internete ait olduğudur. YouTube Music’in bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents