Thursday, September 28, 2023

Z kuşağının ekonomi ve eğitime bakışı belli oldu

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Dell, 15 ülkeden 15.000 katılımcıyla yapılan bir anket aracılığıyla Z Kuşağı’nın ekonomi ve eğitim hakkındaki görüşlerini açıkladı. Ancak görünen o ki Z kuşağı için okul eğitimi o kadar da önemli değil.

Son yıllarda adını daha sık duyduğumuz ve üzerinde çok araştırma yapılan Z kuşağı, kimilerine göre bir avuç sorumsuz genç. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek tek nesil olmasına karar verildi. Hızla gelişen teknolojinin içinde doğan bu nesil, sosyal medyaeğitim ve iş hakkında önceki nesillerden farklı fikirlere sahip oldukları için sıklıkla eleştirilirler.

Amerikan bilgisayar ve donanım teknolojisi şirketi Dell tarafından yapılan bir anket, Z Kuşağı’nın eğitim, çalışma hayatı ve ekonomi hakkındaki görüşlerini ortaya koydu.

Z kuşağına göre hükümetler her şeyi çözebilir ama çözmek istemiyorlar.

Dell tarafından yapılan ve 18-26 yaşında 15 farklı ülkeden toplam 15.000 kişinin dahil olduğu çalışmada; Z kuşağının ekonomi, eğitim ve çalışma hayatına dair fikirlerini ortaya koydu. Araştırmaya katılan kişilerin farklı cinsiyet, din, dil ve ırktan rastgele seçildiği ve tüm kişilerin gönüllü olarak bu çalışmaya katıldığı belirtildi.

Ankette yer alan bilgilere göre, ankete katılanların %50’si yaşadıkları ülkenin hükümetinin ekonomik sorunlarını çözebileceğine inanıyor. kendi çıkarı için çözmemeyi tercih ettiğini düşündüğünde geri kalan %50 ise küresel ekonomik krizi kaçınılmaz bir gerçek olarak görmekte ve bu sorunların uzun vadeli çözümlerle aşılabileceğine inanmaktadır. Ancak katılımcıların sadece üçte biri mevcut hükümetlerin mevcut ekonomik krizi çözebileceğine inanıyor.

Z kuşağı, okulda aldıkları eğitimin önemli olmadığını düşünüyor

Katılımcılara eğitim alanında sorular sorulduğunda çoğu yanıtın benzer olduğunu görüyoruz. Z kuşağının %44’ü okulun kendilerine sadece temel bilgileri öğrettiğini söylerken, %37’si ilköğretimin çocuklara öğrettiğini söylüyor. teknolojik bilgi birikiminin temelini oluşturmaz düşünüyor. Katılımcılara göre okulda aldıkları eğitim onları sanal dünyaya ve teknoloji odaklı iş alanlarına hazırlamıyor, aksine bireylerin kendilerine zemin hazırlamasına engel oluyor. Bu nedenle birçok Z kuşağı okul eğitiminin önemli olmadığını düşünüyor. Buna ek olarak, yanıt verenlerin %40’ı teknoloji odaklı satın almaların gelecekteki potansiyel kariyerler için olduğunu söyledi. hayati olduğunu düşünüyor.

Çalışma hayatıyla ilgili soruları da yanıtlayan katılımcıların üçte biri evden çalışmayı tercih ederken, üçte biri ofiste çalışmanın verimliliklerini artırdığına inanıyor. Dell Technologies Uluslararası Pazarlar Müdürü Aongus Hegarty yaptığı açıklamada şunları söyledi:Z kuşağı teknolojiyi barışçıl bir gelecek için kullanıyor. hayatlarının merkezinde konumlanmış bir gerçek. (teknoloji şirketlerini, hükümetleri ve özel sektör şirketlerini hedef alıyor) Z Kuşağı başarısını artırmak ve dijital öğrenmeye kolay erişim sağlamak için onlarla birlikte çalıştığımızda görevimiz.Şirketlerin ve hükümetlerin Z kuşağının isteklerini dikkate alması gerektiğini söyledi.

ALAKALI HABERLER

Son zamanlarda Y ve Z kuşaklarının bahsettiği “sessiz teslimiyet” tam olarak nedir?

Buna karşılık, öğretmenlerin %44’ü Z kuşağına eğitim veriyorTeknoloji odaklı eğitimi artırmak için şirketler ve eğitim kurumlarının birlikte çalışması gerektiğini belirtmek gerekir.düşünceleri rapora dahil edildi.

Kaynak :
https://www.fastcompany.com/90839901/dell-study-gen-z-success-in-digital-world

Contents

More articles

Latest article

Contents